JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

Malá Solnice
Piaristické náměstí
České Budějovice

Otevírací doba:
od 1.dubna do 31.října
denně 10:00-18:00

tel. 723 247 104
exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Abecedně řazené materiály k vozidlům z celého světa.

 vyhledávání:

A
B
C
Č
D
E
F
G
H
CH
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Š
U
T
W
V
Z

Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


Poslední aktualizace:
13.10.2021
B - BMW 327
11.10.2021
N - NIMBUS 1919 - 1928
27.9.2021
D - DKW typ ZM

WANDERER - motorové kolo s motorem Sachs


Výrobce:
WANDERER WERKE, SIEGMAR-SCHÖNAU bei Chemnitz
Pánské motorové kolo Wanderer Modell 11 AS
s 98 -ccm Sachs motorem, v bloku s dvourychlostní převodovkou s volnoběhem a řazením na nádrži, dvoulamelová spojka. 9-litrová sedlová nádrž a terénní vidlice Wanderer, uzavřený trojúhelníkový rám z bezešvých trubek, letovaných do Wanderer-mufen. "Vypadávací" zadní koncovky rámu, umožňující rychlé a pohodlné vyjmutí zadního kola, velké sedlo pro motorová kola, výškově i podélně stavitelné na sedlové trubce, sportovní řidítka s vnitřkem vedenými bowdeny páček spojky a brzdy, černé nebo zelené emailování, protišlapací zadní brzda Torpedo a bubnová přední brzda. Široké gumové blokové pedály, prodloužený chromovaný výfuk a široké blatníky. Trubkový nosič nad zadním kolem, stabilní stojan a balónková houkačka. Pneumatiky 26 x 2,25 se zesíleným běhounem, 2,5 mm silné dráty a reflektor s dvouvláknovou "Bilux" žárovkou.
Cena s 5W osvětlením 321,- Říšských marek
15 W osvětlení za příplatek 6,- Říšských marek


Modell 7 AS se 100-ccm motorem ILO.
Sportovní motorové kolo Wanderer Modell 1 Sp
s 98 -ccm Sachs Motor, terénní vidlicí Wanderer a uzavřeným trojúhelníkovým rámem z bezešvých trubek, letovaných do Wanderer mufen. "Vypadávací" zadní koncovky rámu, umožňující rychlé a pohodlné vyjmutí zadního kola, velké sedlo pro motorová kola, výškově i podélně stavitelné na sedlové trubce, sportovní řidítka s vnitřkem vedenými bowdeny páček spojky a brzdy, černé nebo zelené emailování, protišlapací zadní brzda Torpedo a bubnová přední brzda, široké blatníky. Pneumatiky 26 x 2,25 se zesíleným běhounem, 2,5 mm silné dráty a reflektor s dvouvláknovou "Bilux" žárovkou.
Cena s 5 W osvětlením 330,- Říšských marek
15 W osvětlení za příplatek 6,- Říšských marek

Modell 2 Sp je obdobný, ale se 100 ccm motorem ILO a 7,5 W nebo 15 W osvětlením.
Dámské motorové kolo Wanderer Modell 12
s 98-ccm dvoutaktním Sachs motorem o výkonu 2,75 koně v bloku s dvourychlostní převodovkou, volnoběhem, lamelovou spojkou a dekompresorem, řazením na nádrži, magnetovým setrvačníkovým zapalováním, 6-litrovou nádrží a Wanderer-spirálovým pérováním přední vidlice. "Vypadávací" zadní koncovky rámu, zadní protišlapací brzda Torpedo, přední brzda bubnová, emailování černé nebo zelené. Pneumatiky 26 x 2,25 se zesíleným běhounem, 2,5 mm silné dráty.

Cena s 5 W osvětlením: 328,75 Říšských marek
Příplatek za 15 W osvětlení 6,- Říšských marek

Modell 8 se 100 ccm motorem ILO a 7,5 W nebo 15 W osvětlením.

Modell 4 s 74-ccm motorem Sachs a 5 W osvětlením.
Dámské motorové kolo Wanderer Modell 12 AS
s 98-ccm dvoutaktním Sachs motorem o výkonu 2,75 koně v bloku s dvourychlostní převodovkou, volnoběhem, lamelovou spojkou a dekompresorem, řazením na nádrži, magnetovým setrvačníkovým zapalováním, 6-litrovou nádrží a Wanderer-terénní přední vidlicí. "Vypadávací" zadní koncovky rámu, zadní protišlapací brzda Torpedo, přední brzda bubnová, emailování černé nebo zelené. Pneumatiky 26 x 2,25 se zesíleným běhounem, 2,5 mm silné dráty.

Cena s 5 W osvětlením: 334 Říšských marek
Příplatek za 15 W osvětlení 6,- Říšských marek
KOMENTÁŘE:

6.7.2018 Sanne_Holties:
” Sprej FISH XXL neboli “Dynamite” nastříkáte na návnadu, a údajně máte “zaručený fantastický úlovek” . Právě jsme slyšeli hezkou pohádku pro romantické chlapy, ale děláte dobře, že hledáte kritické recenze. Nějaký Andrew Moore sice v britském Centru pro rybářství pracuje, ale BBC nikdy o feromonech “FISH XXL” , ani “Fish Hungry” nereferovala (vizte ZDE). https://rybydynamit.com/#5 Pod vlivem těchto biologicky aktivních látek začnou ryby hledat kořist a nutně polknout návnadu na háku. Je zaručeno, že pracuje a dává takový fenomenální výsledek, který si ani nedokážete představit. Na rozdíl od tradiční návnady a návnady pro rybaření má tento aktivátor složitý účinek na ryby a způsobuje přirozenou touhu uchopit kořist.
 
27.7.2019 Franta Nebojsa:
Obdivuji Váš český šovinismus. Češi a zase Češi jako kdyby nikdy nic jiného neexistovalo. Lidi zajímá Moravská a Slezská produkce.
 

Přidat kometář k článku:
jméno, přezdívka ...

text