JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Info pro novináře, presskit.

 vyhledávání:


Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


Zemřel Leon Herzog (2013)


Leon Herzog a jeho malý motocykl Leonette s motorem Jawa 50 typ 05 na fotografii z roku 2009. 21. ledna 2013 zemřel v Rio de Janeiro ve věku 93 let Leon Herzog, konstruktér a podnikatel, který měl významný podíl na poválečné motorizaci Brazílie. Jeho firma L. Herzog Company byla prvním brazilským výrobcem jízdních kol, mopedů a malých motocyklů vlastní konstrukce.
Leon Herzog byl emigrant polského původu, opravář jízdních kol, vyučený v dílně svého otce. Mladý, šikovný a podnikavý začal s prodejem jízdních kol, pak s jejich výrobou a následně s výrobou mopedů s dováženými motory Lavalette z Francie. Leon Herzog s prvním mopedem Gullivette vlastní konstrukce (1955).
Leonette první typ MKB 410 (s motorem Jawa 552) z roku 1960.
Největších úspěchů ale Herzog dosáhl s mopedy Leonette, do kterých kupoval naše motory Jawa 552 (z mopedů Stadion) a s malými motocykly s motory z Pionýrů.