JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Info pro novináře, presskit.

 vyhledávání:


Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


Jihočeský Kompas - 2012


V pátek 5. října byl zahájen v kulturním domě Metropol v Českých Budějovicích
"Festival cestovního ruchu Kompas 2012".
Jako každoročně, i tentokrát zde bylo několik ukázek z exposice zdejšího Jihočeského motocyklového musea. Tentokrát to byl jeden ze dvou historických válečných motocyklů BMW R 12, se kterými Petr Hošťálek a Miloň Dvořák absolvovali téměř 8.000 kilometrů dlouhou cestu k někdejšímu Stalingradu a do Oděsy...
Na jevišti ve velkém sále Metropolu měli návštěvníci festivalu mimořádnou příležitost vidět nejstarší český motocykl vůbec - první motorovou dvoukolku Laurin & Klement typu B, která se úspěšně vrátila ze vzpomínkové jízdy po stopách Gordon-Bennettova poháru, pořádaného v roce 1902 na trati Paříž-Vídeň. Před sto deseti lety tento závod absolvovaly čtyři přesně takovéto stroje z Mladé Boleslavi, tři se účastnily závodu, na čtvrtém jel osobně pan továrník Václav Klement jako doprovod.
Na snímku Petr Hošťálek s moderátorem pořadu. V odpoledních hodinách pak Petr Hošťálek vyprávěl o tom, jak s tímto unikátním řemenovým motocyklem absolvoval tuto jízdu on, spolu s přítelem Liborem Marčíkem, který jel na podobně starém motocyklu Rösler & Jauernig, vyrobeném v Ústí nad Labem.
A pak se rozpovídal o sběratelství, o technických pokladech, které je možné vidět v Jihočeském motocyklovém museu a také o cestování na motocyklech.
Mimořádně dekorativní ukázkou z Jihočeského motocyklového musea bylo toto vysoké kolo anglického výrobce Singer z roku 1875.