JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Info pro novináře, presskit.

 vyhledávání:


Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


Výstava "100 let závodu Peking-Paříž 1907"


JIHOČESKÉ MUZEUM V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH
a
PETR HOŠŤÁLEK, JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM


si Vás dovolují pozvat 10. června 2007 od 14.00 hodin na vernisáž výstavy
EXPEDICE PEKING - 100 let od automobilového závodu Peking - Paříž
JIHOČESKÉ MUZEUM České Budějovice otevřelo ve spolupráci s Jihočeským motocyklovým museem a Petrem Hošťálkem výstavu "100 let závodu Peking-Paříž".
V pozadí je Petr Hošťálek v srdečném rozhovoru s krásnou paní Myanga Bazarjav, která ho na jeho cestě přivítala s pravou mongolskou pohostinností ve slavnostní jurtě na okraji mongolského města Erdenet.
Na pískovém pahorku uprostřed výstavního sálu je divácky zajímavé zátiší se sidecarovým motocyklem Kawasaki, doplněné stanem, polním vařičem a oblečením, se kterými Petr Hošťálek v létě 2005 absolvoval svou motocyklovou expedici po stopách dávného závodu.
Druhým vystaveným motocyklem, na kterém Petr Hošťálek v roce 2006 projel Hedvábnou stezku po trase Čína, Kazachstán, Rusko, Ukrajina, Slovensko, Česká republika, Německo a Holandsko, byl tento stroj Qingqui-Yuki 200 GY čínské výroby. Cestu dlouhou cca 17.000 kilometrů s cílem v Průhonické pyramidě, kde sídlí zastoupení motocyklů Yuki, absolvoval bez jediné poruchy...