JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Info pro novináře, presskit.

 vyhledávání:


Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


Vychází druhé vydání knihy "Československé mopedy 1 - Stadion S 11".


Teil 1 zweite Ausgabe
Už podruhé…

Po přesně dvou letech znovu vyšla v těchto dnech kniha Československé mopedy 1, Stadion S 11. Její druhé, rozšířené a doplněné vydání představil českobudějovický historik a publicista Petr Hošťálek na právě proběhlém brněnském „Motosalonu 2010“.

Původní vydání, které vyšlo v nakladatelství Růže (ruzecb@seznam.cz) v roce 2008, se přesně strefilo do mezery na našem motoristickém knižním trhu. Historie československých mopedů Stadion nebyla totiž až do té doby nikdy zpracována. A tak není divu, že ani ne po dvou letech byla kniha beznadějně vyprodána.
Autor využil dvouleté přestávky k tomu, aby původní vydání doplnil nejen o nově objevená fakta z historie a výroby, ale i o další dobové a současné fotografie. Nová kniha je tak o dvacet stránek objemnější a rozšířila se i složka barevných příloh.
Příjemně překvapující v dnešní době je, že jihočeskému nakladatelství Růže, kde si knihu můžete objednat, se podařilo udržet její cenu na původních 444,- Kč.