JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Info pro novináře, presskit.

 vyhledávání:


Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


Vychází kniha Československé mopedy 2 - Stadion S 22 a S 23 (2009)


Obálka druhého dílu knihy Petra Hošťálka
Tak je to tady!

Všichni vyznavači padesátikubíkových špuntovek se už můžou těšit, v těchto dnech šel do tiskárny druhý díl loni představené knihy našeho redakčního spolupracovníka Petra Hošťálka „Československé mopedy 2“. Redakce ČMN jako první dostala šanci jednak vidět náhled, jednak informovat své čtenáře:

Druhý díl je podrobně zpracovanou historií nejen mopedů Stadion S 22 a Stadion S 23, ale i celé řady prototypů a továrních soutěžních a závodních strojů, o nichž už se dnes ani neví. Hlavně proto, že se jedná o nikdy neviděné materiály, které továrnou nebyly publikovány. Mimořádně zajímavé počtení je například kapitola o mopedech Stadion S 22 v tehdejších sportovních podnicích, nebo kapitola o brazilských mopedech Leonette, vyráběných s našimi motory v Rio de Janeiru.
Kniha, kterou opět připravilo jihočeské nakladatelství Růže (ruzecb@seznam.cz), je ve stejném formátu i grafické úpravě, jako předchozí díl první, ale obsažnější a s dvojnásobným množstvím dobových fotografií. Jako zvláštní prémii pro čtenáře bude obsahovat i vložený katalog automobilových a motocyklových muzeí u nás. Přesto, což je sympatické, má její předpokládaná cena zůstat stejná, tj. 444,- Kč.
Představení knihy spolu s autogramiádou bude na březnové výstavě Motocykl 2009 a kdo si ji nepořídí přímo tam, s podpisem autora, bude mít následně možnost v ČMN shopu.
-redakce-