JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Info pro novináře, presskit.

 vyhledávání:


Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


Vychází kniha Československé mopedy 1 - Stadion S 11 (2008)


Obálka prvního dílu knihy Petra Hošťálka
Vychází kniha o mopedech Stadion!

Po několika letech přípravy přichází na trh kniha "Československé mopedy 1" s podtitulem "Stadion S 11". Autorem je Petr Hošťálek, který má z čeho vycházet. V exposici jeho Jihočeského motocyklového musea je dnes, dá se říci, nejkompletnější průřez historií stadionských mopedů.

Kniha Stadion S 11 začíná pohledem do historie motorových kol a pak navazuje vládním rozhodnutím o výrobě mopedů u nás. Máte možnost se dozvědět, jak to s vývojem Stadionů bylo, kolik, kde a jakých prototypů vzniklo, než se do výroby dostaly první sériové es-jedenáctky.
Pro sběratele je tu kapitola o změnách v průběhu sériové výroby, zájemci o sportovní historii se dočtou o dálkových cestách i o závodech a soutěžích tehdy vzniklé třídy do 50 ccm. Nechybí kapitoly o exportu, o licencích a zahraničních kopiích a kdo má zájem, může si podle původních podkladů postavit věrnou repliku plochodrážního Stadionu S 26. Většina fotografií této publikace nebyla dosud zveřejněna, totéž platí i o dokumentech z vývoje, ze zkoušek i z výroby.
Kniha, kterou vydává jihočeské nakladatelství Růže (ruzecb@seznam.cz), má formát A4, celkem 140 stran textu , 183 původních černobílých vyobrazení a 23 stránek barevných příloh. Doporučená cena je 444,- Kč.
Premiérovou autogramiádu bude mít na výstavě Motocykl 2008 na stánku ČMN v sobotu a v neděli, kdy si ji tu budete mít možnost nechat i podepsat autorem.

Druhý díl, ve kterém bude úplná historie typů Stadion S 22, Stadion S 23 a všech dalších odvozených verzí je v přípravě a měli byste se ho dočkat do konce roku.