JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Abecedně řazené materiály k vozidlům z celého světa.

 vyhledávání:

A
B
C
Č
D
E
F
G
H
CH
I
J
K
L
M
O
N
P
R
S
Š
U
T
W
V
Z

Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


IHLE - Karoserie


Karosárna bratrů IHLE v německém Bruchsalu
se od začátku třicátých let specializovala na sportovní karoserie určené pro malé automobily DIXI (licence Austin-Seven), následné BMW Dixi, a později i na karoserie pro vozy DKW s předním náhonem.

Prováděla nejen kompletní přestavby, ale inserovala a dodávala i samotné karoserie k individuální montáži.
BMW-Ihle-Sport_tmavozeleny_Rallye_C-Bu BMW Dixi v doutníkové karoserii Ihle Sport.
Tmavě zeleně lakovaný vozík s nímž v roce 1966 přijel na 1.mezinárodní veteran rallye do Českých Budějovic Herr Gerhard Pfisterer ze Stuttgartu (NSR).
Kol_13_mini 1966_Sepp-foto_08_MINI
V podstatě stejný BMW Dixi Ihle Sport, s nímž na tutéž akci přijel Peter Ernst z Güterfielde (NDR), avšak v nápadně červené barvě, doplněné atraktivními nápisy, takže jeho vozík byl středem zájmu a vítězem divácké ankety o nejkrásnější vozidlo soutěže.
cabrio Č.Bu_MINI
Reklama_Ihle-900-S_für_DKW-Front_MINI Dobový inzerát, jímž firma Ihle nabízela hotové celokovové karoserie pro individuální přestavbu prakticky všech osobních vozů DKW s předním pohonem.
Dobová fotografie vozu DKW Front v karoserii Ihle, úspěšně předstírající (zejména maskou) sportovní BMW než levnou dékávku, na čemž byla postavena filozofie firmy Gebrüder hle.
Opět DKW s pohonem předních kol v těsně předválečné sportovní karoserii Ihle, tentokrát na drátěných kolech. Snímek je z Veteran Rallye pořádané v roce 2011.