JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Info pro novináře, presskit.

 vyhledávání:


Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


Šlápni do pedálů! - výstava jízdních kol v Netolicích


Vysoké kolo Singer 1875 - foto Hošťálek V sobotu 14. května, přesně ve 12.00 v poledne zahajuje Petr Hošťálek
výstavu jízdních kol a lehkých motorových kol v muzeu v Netolicích.
Výstava s přiléhavým názvem „Šlápni do pedálů…“ je věnována 115. výročí založení Klubu cyklistů v Netolicích v roce 1901 a potrvá až do konce října 2016.
Polozávodní kolo Velo-Stadion 1940 - foto Hoštálek Rozsahem není výstava nijak olbřímí, ale k vidění tu jsou nikoliv nově renovované, nýbrž excelentně dochované exempláře našich nejvýznamějších výrobců velocipedů – Premier, Velo-Stadion a ES-KA, doplněné párem motorových kol s motory Sachs a motokolem Express s motorem Cucciolo Ducati.
Luxusní dámské kolo Es-Ka 1936 - foto Hošťálek Doplňky z cyklistické a motoristické výzbroje, dobové fotografie a reklamní materiály jsou samozřejmostí.
Motorové kolo Express 1939 s motorem Ducati Cúcciolo 1950 - foto Hošťálek O pouhou hodinu později, ve 13.00, pak bude na náměstí v Netolicích odstartován seriál cyklistických závodů pro děti Tour de Kids, pro děti všech věkových kategorií, včetně těch nejmenších na odrážedlech…