JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Info pro novináře, presskit.

 vyhledávání:


Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


Ujel 18 tisíc kiometrů po trase Hedvábné stezky

Jindřichohradecký DENÍK.cz Tip Deníku

Foto: Deník / Jana Vandlíčková Petr Hošťálek - motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic a restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea v Českých Budějovicích.
Foto: Deník / Jana Vandlíčková
Studená – Cestovatel Petr Hošťálek ujel na motocyklu značky YUKI tisíce kilometrů po někdejší Hedvábné stezce.

Jeho vyprávění si můžete vyslechnout ve středu od 17 hodin v multifunkčním sále obecního úřadu ve Studené. Dozvíte se, že svou misi uskutečnil v rámci reklamní kampaně, která spočívala v překonání tisíce kilometrů dlouhé cesty na čínském motocyklu.

Jako její hlavní aktér ji Petr Hošťálek absolvoval na běžném sériovém a neupravovaném stroji. Ujel na něm téměř 18 tisíc kilometrů po trase někdejší Hedvábné stezky. Po té cestovaly ještě v období před naším letopočtem obchodní karavany mezi Evropou a Čínou.

Zdroj: https://jindrichohradecky.denik.cz/zpravy_region/tip-deniku-ujel-18-tisic-kilometru-po-trase-hedvabne-stezky-20190415.html