JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

Malá Solnice
Piaristické náměstí
České Budějovice

Otevírací doba:
od 1.dubna do 31.října
denně 10:00-18:00

tel. 723 247 104
exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Právě renovované stroje

 vyhledávání:


Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


Poslední aktualizace:
13.10.2021
B - BMW 327
11.10.2021
N - NIMBUS 1919 - 1928
27.9.2021
D - DKW typ ZM

2015 - Repase policejního motocyklu Enfield (India)


V roce 2010 jsem se přihlásil na motocyklovou cestu Nepálem, pořádanou moravskou adrenalinovou cestovkou "Rajbas" a k účasti přemluvil i přítele a veteránistu Miloně Dvořáka.
Cesta se jela na těžkých indických motocyklech Enfield 500 Bullet, pokračovatelích kdysi slavné anglické firmy Royal Enfield.
Spolu s námi jeli ve výpravě tři fajn kluci z Bučovic, zleva Broněk Piňos a Karel Svoboda, pak v modrobílé bundě indický mechanik Rinku, Jirka Sokola a vedoucí cestovky Rajbas, Honza Odehnal.
Vlevo dole Miloň Dvořák.
Enfieldy nezklamaly. Projely brody i bláto a do kopců, dokonce i do schodů, jely jak lokomotiva. Prostě byly k nezastavení.
A to nás s Miloněm inspirovalo pokusit se je získat do našich sbírek. Samozřejmě jsme chtěli ty, na kterých jsme naše dobrodružství absolvovali. Ale firma, od níž jsme je měly na cestu půjčené, je odmítla prodat. Majitel nám nabízel jiné, nové z prodejny, ale tak drahé, že to jsme si je mohli koupit v Praze, ve schválené evropské verzi a bez problémů s papíry a čísly.
Nakonec jsme se domluvili u konkurence, o uličku vedle. Prý nám je pošlou domů, do Evropy. Miloň si vybral už zrenovovaného, tmavě zeleného, já dva, jednoho vyřazeného od policie, druhého vyřazeného od armády...

Přidat kometář k článku:
jméno, přezdívka ...

text