JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Info pro novináře, presskit.

 vyhledávání:


Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


Sraz ARIEL klubu v Haškově Lipnici - 2012


1_Ariel Letošní sraz Českého Ariel klubu se konal v „Haškově Lipnici“, tedy v Lipnici nad Sázavou, kousíček za Humpolcem. Hlavní náplní třídenního programu byly společné výlety bafajících anglických jednoválců, které kdysi bývaly druhou nejprodávanější značkou na našem motocyklovém trhu. Tak to alespoň tvrdila zpráva státního statistického úřadu v roce 1933. Pánové Štěpař a Hanák, kteří měli v předválečných letech generální zastoupení těchto motocyklů, by jistě zaslzeli, kdyby měli možnost spatřit tyhle dodnes s láskou udržované skvosty. Zúčastněné stroje z převážně třicátých let doplňovaly rychlé „Red Huntery“, tedy sportovně laděné modely typu „Rudý lovec“, které měly elegantní, vrchem vedené výfuky. Korunoval to ovšem šepot dvou raritních čtvercových čtyřválců. Ty byly arielskou legendou, to dokonce až do pozdních padesátých let (kdy už se, bohužel, k nám již nedovážely).
Jak už jsem říkal, pánům Štěpařovi a Hanákovi by ukápla slza. Leč nebyli přítomni. A tak lehce ukápla jen sem tam kapka oleje, neboť to už k historickým motocyklům patří.
Závěrečnou sobotní večeří byla specialita hostince U české Koruny, nazývaná „uzený dort“. Pánové sportovci seděli v zahrádce v dobově kožených kalhotách a čtyřtaktní hovor zlehčovali tu a tam moravským vánkem, slivovicí, na kterou by to, při trošku větší trysce, určitě „ukrutně“ jelo! Stojí za to se zmínit, že hegemonii Arielů doplnil i jeden skvostný půllitr Sunbeam ze stáje Jirky Hořiceho a dva motocykly konkurenční značky BSA. Další setkání této sorty motocyklů bude až za rok. Kde? No to se zatím tají!
Hostujícím účastníkem závěrečného dne srazu byl Petr Hošťálek s tímto původním (nerenovovaným) Arielem 500 typ F z exposice Jihočeského motocyklového musea v Českých Budějovicích. Snímek je už z cesty zpět domů.