JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Info pro novináře, presskit.

 vyhledávání:


Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


AUTOGRAMIÁDA v pražské "Galerii Mánesova 54" (2014)


autogramiada_1_prosince_2014 Na začátek prosince 2014 byla svolána „Největší autogramiáda s největším časovým předstihem“.
Na pozvánce bylo uvedeno, že během odpoledne (od 14.00 do 18.00 hodin) se tam vystřídá řada spisovatelů, básníků, výtvarníků, ilustrátorů, herců, zpěváků a dalších známých i zatím ještě neznámých osobností. Vstup pochopitelně zdarma, fotografování či filmování povoleno. Přizváno bylo mnoho hostů jako podepisujících se autorů a pochopitelně všichni zvídaví čtenáři či sběratelé autogramů. Patrony autogramiády byli Ivanka Devátá a Ivo Šmoldas.
Celá akce proběhla za účasti pelhřimovské agentury „Dobrý den – muzeum kuriozit“, která průběh zaznamenávala a uvede v dalším díle své Knihy rekordů. Propagačně pomáhaly: internetový rozhlas Tip Rádio, redakce Lidových novin, TV Pohoda a knihovny Velké Přílepy a Vráti Ebra. Sponzorským darem přispělo Svatošovo nakladatelství, dále Nakladatelství Start, Agentura nakladatelství Krigl a Knihkupectví Kanzelsberger.

Nutno dodat, že program, ač přepečlivě naplánovaný a připravený, nebylo vůbec jednoduché dodržet. Ještě před stanovenou zahajovací dobou již před domem přešlapovali nejen autoři, ale i mnozí návštěvníci. Takže po otevření nastal skutečný mumraj. Improvizované muselo být i samotné zahájení, ani mikrofon v ruce Vráti Ebra nebyl schopen všechny ostatní překřičet. Na prezenční listině maxi autogramiády bylo uvedeno celkem 197 aktérů. Uvedu jen několik nejznámějších: Jan Cimický, Vlastimil Harapes, Zuzana Bubílková, Michaela Dolinová, Marie Formáčková… Na závěr byl připraven i známý kouzelník Josef Kaiser.

V doslova boxerském ringu se u svých stolků neztratili ani Jihočeši. Známý cestovatel Petr Hošťálek se dostavil i se svou čínskou motorku YUKI 200, na které objel celý svět, takže mohl přivézt i objemné balíky a nabídnout své knihy.
Na papírové medaile, předávané třiceti vybraným podepisujícím se hostům za jejich různorodé šíření knih, se vlastnoručně podepsal kreslíř a ilustrátor Sláva Martenek.
Třetím „Budějčákem“ byl autor této statě František Růžička, prezentovaný jako „rebel za každého režimu“, vydavatel občasníku Hlas svědomí (od roku 1992), autor šesti knih a bezpočtu článků i pro exilový tisk v USA.