JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Info pro novináře, presskit.

 vyhledávání:


Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


Galerijní noc 2014


Poslední květnový večer se v Českých Budějovicích konala (letos již podruhé) GALERIJNÍ NOC - šňůra osmi pěších zastavení v centru města.
Jedním z těchto zastavení bylo i Jihočeské motocyklové museum.
Od šesti až do třiadvaceti hodin večer byl vstup volný a návštěvníci mohli kromě stálé exposice vidět i několik atrakcí na prostranství Piaristického náměstíčka před museem.
Bratři Brožkové z Mahouše (patří jim poděkování) přivezli tentokrát ze své sbírky ukázat nádherně zrestaurovaný traktor Zetor 15 z těsně poválečných let. Natáčeli ho klikou - chytal napoprvé a pro všechny přihlížející byla radost si jej poslechnout.
Druhým neméně zajímavým exponátem ze sbírky bratří Brožkových byl stabilní motor L. Benz a spol., Třebíč, Morava - také ten byl předváděn v chodu a bylo s podivem, jak tiše se dokázal otáčet i jak nepatrnou spotřebu měl.
Z vlastní exposice musea byl venku nejstarší exponát vůbec - první typ mladoboleslavského motocyklu Laurin & Klement T.B., vyrobený v roce 1901.
Tento, dnes stotřináctiletý, stroj absolvoval před dvěma roky trasu Paříž-Vídeň. V průběhu letošní Galerijní noci ochotně dokazoval, že je, s pomlaskávajícím řemenem a tiše odfukujícím motorem, stále v dobré kondici a v plně provozuschopném stavu.
S příchodem soumraku byla pro návštěvníky připravena projekce souborů fotografií z historie motorismu přímo na zeď musea.
Kromě fotografií z historie motorismu v Českých Budějovicích měla letos premiéru kolekce snímků vozidel, používaných poštou, od povozů, jízdních kol, až po motocykly a poštovní automobily.