![]() |
JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUMČeské Budějovice |
|
| exponáty archiv kresby cestopisy publikace dílna tisk | ||
|
Info pro novináře, presskit.
|
||
![]() Petr Hošťálek Motoristický publicista, historik a grafik. Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea v Českých Budějovicích.
Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz). |
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu autorů stránek !
Často navštěvované: ARIEL 500 ccm "De Luxe" OHV model F - 1929 ČZ 150c - 1951 STADION S 27 třírychlostní prototyp - 1961 PM 50 - Motorová plečka OPP Jarošov 2004 - Renovace vojenského soutěžního "péráka"
Poslední aktualizace:
15.1.2026 Š - ŠKODA 633 14.1.2026 M - MANET 90 - dvoupíst 13.1.2026 J - JAWA 700 - automobil |
|
Zemřel Leon Herzog (2013)
Leon Herzog byl emigrant polského původu, opravář jízdních kol, vyučený v dílně svého otce. Mladý, šikovný a podnikavý začal s prodejem jízdních kol, pak s jejich výrobou a následně s výrobou mopedů s dováženými motory Lavalette z Francie.
Největších úspěchů ale Herzog dosáhl s mopedy Leonette, do kterých kupoval naše motory Jawa 552 (z mopedů Stadion) a s malými motocykly s motory z Pionýrů.
|