JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Abecedně řazené materiály k vozidlům z celého světa.

 vyhledávání:

A
B
C
Č
D
E
F
G
H
CH
I
J
K
L
M
N
O
P
R
S
Š
U
T
W
V
Z

Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


PRAGA Piccolo 1938


Osobní automobil střední třídy s motorem vpředu a pohonem zadní nápravy, vyráběný v období let 1938 - 1941.

Výrobce:
ČESKOMORAVSKÁ-KOLBEN-DANĚK A.S. Praha - Karlín, Automobilní oddělení


1938
Reklamy z časopisu Motor Revue v roce 1938:


1939
Reklamy z časopisu Motor Revue v roce 1939:
Další úlevy 1939
Reklamní fotografie s textem:
"Nelly Gaierová, známá dobře všem návštěvníkům Velké Operety a divadla J.K. u Nováků představila se v neděli dne 3.září v Lázních Poděbradech naší motoristické veřejnosti. Elegantní kabriolet Praga Piccolo s touto populární umělkyní získal nejvyšší uznání v soutěži elegance a byl poctěn zlatým věncem a stuhou. Tento vůz obdržel z vozů seriových letošní výroby nejvyšší počet bodů. Byl to jediný vůz Praga, přihlášený k soutěži, a proto je jeho úspěch tím cennější."
1939 - Reklamní fotografie se zpěvákem Járou Pospíšilem:
"Lidský život je střídání radosti, naděje a zklamání. Radost ze života skýtá umění, pěkná hudba , zpěv, avšak také automobil, který dovoluje poznati v krátké době mnoho zajímavých míst, užití více přírody a více krásy. Oblíbený Jára Pospíšil uznal, že nejen jeho píseň, nýbrž i píseň motoru moderního automobilu je krásnou. Jeho vlastní vůz PRAGA PICCOLO zpívá mu tichou píseň ocele s pravidelností a vytrvalostí, která dokazuje technické umění jeho tvůrce. Také ostatní dobré vlastnosti vozu PRAGA PICCOLO výkon, hospodárnost, pohodlí a elegance dávají záruku radostné jízdy."
1939 Praga Piccolo "Normandie"
s řeznickou nákladní karoserií pro 500 kg nákladu sběratele a dlouholetého člena českobudějovického Veteran Car Clubu Ivana Sakala z Týna nad Vltavou ve velmi původním, pouze repasovaném a přelakovaném, stavu.
Vůz s dřevěnou vanovou karoserií s přiznanými žebry na vnější straně byl továrnou nabízen jako jedna z užitkových verzí. Nákladní prostor byl vevnitř vyplechovaný pozinkovaným plechem a boky mohly být zvýšené nasazovacími laťovými nástavky.
foto: Hošťálek foto Hošťálek
foto: Hošťálek ... a tentýž vůz (s nasazenými nástavky) po změně majitele, tady již ve sbírce pragovek Josefa Mrázka z Českých Budějovic.
2018
Vrak předválečné Pragy Piccolo (skřížené s díly sovětského vozu GAZ) vedle autoservisu v Lotyšsku, nafotografovaný Petrem Hošťálkem v červenci 2018.