JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

České Budějovice

Malá Solnice
Piaristické náměstí
České Budějovice

Otevírací doba:
od 1.dubna do 31.října
denně 10:00-18:00

tel. 723 247 104
exponáty     archiv     kresby     cestopisy     publikace     dílna     tisk
Knihy cestopisné i technické.

 vyhledávání:


Petr Hošťálek

Motoristický publicista,
historik a grafik.
Ale také stále aktivní motocyklový jezdec, který má za sebou několik dálkových expedic. Restaurátor historických motocyklů, soustředěných do exposice Jihočeského motocyklového musea
v Českých Budějovicích.


Dotazy a připomínky ke stránkám prosím zde
(hostalek@tiscali.cz)
.
Veškeré texty, fotografie a kresby uvedené na těchto stránkách je zakázáno dále publikovat bez souhlasu
autorů stránek !


Expedice Peking 40 000 km - 1.díl


Poutavý cestopis dobrodruha Petra Hošťálka, který se vydal na motocyklu z Českých Budějovic do Peginku a dále po stopách legendárního automobilového závodu Peking - Paříž. Tento první díl pojednává o první části cesty do Pekingu a popisuje - kromě samotné Číny - zážitky z některých států bývalého Sovětského svazu a z Mongolska. Cestovatel řeší zapeklité administrativní překážky, rve se s technickými závadami způsobenými kvalitou cest, ale vesměs s potkává cestou lidi ochotné pomoci. Tato kniha by rozhodně neměla chybět v knihovně žádného motorkáře.
Knihu si můžete objednat na adrese obchod.nakladatelstviruze.cz

Expedice Peking 40 000 km - 2.díl


Expedice Peking 40 000 km – díl 2. - obálka Navazuje úspěšný první díl této knihy. Tentokrát autor Petr Hošťálek popisuje cestu zpět z Pekingu, po stopách Historického automobilového závodu Peking-Paříž.
Knihu si můžete objednat na adrese obchod.nakladatelstviruze.cz

Hedvábnou stezkou na motorce Yuki


Hedvábnou stezkou na motorce Yuki - obálka Po svojí cestě po stopách závodu Peking-Paříž pan Petr Hošťálek absolvoval řadu přednášek a výstav, na kterých ukazoval i expediční motocykl z této cesty. A na jedné z nich ho kontaktovali zástupci čínské továrny QuingQi, která je u nás známá pod názvem YUKI, jestli by se nevydal na cestu, která by propagovala jejich továrnu, po severní větvi hedvábné stezky.
Výsledkem tohoto rozhovoru byla cesta od jednoho oceánu ke druhému. O zážitcích z této cesty si můžete přečíst v této knize.
Knihu si můžete objednat například na adrese knihy.abz.cz

Nepálem na Enfieldech


Obálka knížky Nepálem na Enfieldech Po svojí cestě po stopách závodu Peking-Paříž pan Petr Hošťálek absolvoval řadu přednášek a výstav, na kterých ukazoval i expediční motocykl z této cesty. A na jedné z nich ho kontaktovali zástupci čínské továrny QuingQi, která je u nás známá pod názvem YUKI, jestli by se nevydal na cestu, která by propagovala jejich továrnu, po severní větvi hedvábné stezky.
Výsledkem tohoto rozhovoru byla cesta od jednoho oceánu ke druhému. O zážitcích z této cesty si můžete přečíst v této knize.
Knihu si můžete objednat například na adrese knihy.abz.cz'>knihy.abz.cz